راک زاگرس اسپادان

چگونه توالت فرنگی را تمیز کنیم؟

چگونه توالت را تمیز کنیم؟

تمیز کردن توالت فرنگی  یک کاری است که اغلب دیر به دیر انجام می شود اما در واقع یک کار ضروری می باشد. اگر به یک توالت کثیف نگا کنید متوجه بوی بد می شوید و باعث می شود که میکروب تولید کند. دستورالعمل های زیر می توانند برای تمیز کردن توالت شما کارآمد باشد.

۱- استفاده کردن از دستکش تمیز

از یک جفت دستکش لاستیکی ضد آب برای تمیز کردن توالت خود استفاده کنید. توالت می تواند مانند یک روشویی پناهگاهی برای باکتری ها باشد…..

این دستکش را جدا از دیگر دستکش ها نگه دارید. قبل از خرید دستکش توالت در بین رنگ های مختلفی از دستکش های لاستیکی خانگی ، رنگ آن با رنگ دستکش خانگی فرق داشته باشد که برای استفاده اشتباه نکنید.

۲– پاک کردن توالت با یک اسفنج مرطوب

این کار می تواند با استفاده از آب گرم  مفید باشد . در حالی که در حال تمیز کردن توالت هستید ، این اسفنج کثیف می شود که با مرطوب کردن آن کار را برای شما ساده تر می کند. اسفنج را با آب داغ مرطوب کنید و با آن شروع به تمیز کردن اطراف کاسه ی توالت کنید. اغلب برای پاک کردن اطراف کاسه ی توالت نیازی نیست که از مواد شوینده ی خاصی استفاده شود.

۳- استفاده از مواد شوینده برای فضای داخلی توالت فرنگی

پاک کننده توالت با روش های خاصی می تواند به شما برای از بین بردن لکه ها و ته نشین ها  در توالت  خود کمک کند. سرنگ داخل پاک کننده این اجاره را می دهد که به آرامی اطراف کاسه ی توالت بپاشید. این مهم است که پاک کننده ها به داخل خود کاسه ی توالت ریخته شود. اغلب  در لبه های کاسه ی توالت مواد معدنی قهوه ای رنگی تجمع می کنند که پاک کردن آنها نادیده گرفته می شود.

از دستورالعمل هایی که کارخانه ی سازنده بر روی مواد شوینده زده است ، استفاده کنید. بسیاری از پاک کننده ها بهتر است که قبا از پاک کردن کاسه ی توالت ، مدتی در کاسه خیس بخورند. پس اجازه دهید قبل از پاک کردن مدتی کوتاه روی کاسه ی توالت بماند.

برای شستشوی انواع روشویی ها از جمله روشویی سنگی می توان از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد.

۴-  ساییدن کاسه ی توالت با یک برس

با استفاده از یک برس می توانید هر گونه لکه هایی که ممکن است در اطراف  کاسه چمع شده باشد را تمیز کنید. به طور کامل تر با استفاده از مواد پاک کننده به همرا برس بهتر می تواند  باعث تمیز شدن توالت شود.  زمانی که پاک کننده ها را در داخل کاسه ی توالت ریختید چنبار برس را درون کاسه بچرخانید که کاملا تمیز شود.

۵- سیفون را بزنید

سیفون را بر روی برس و کاسه باز کنید. هنگام تخلیه آب، اگر برس را در داخل کاسه بسایید به طور کامل کاسه توالت شسته و تمام و تمام لکه ها و چرک ها را با خود میبرد.

۶- تمیز کردن بقیه توالت با یک مواد ضدعفونی کننده

 بعد از اینکه کاسه توالت را تمیز کردید، بقیه توالت را نیز باید تمیز کنید، حتی اگر آن کثیف نباشد. هنگامی که این کار را انجام میدهید توالت شما علاوه بر اینکه زیبا به نظر می رسد ، باعث از بین بردن باکتری ها می شود. اطمینان حاصل پیدا کنید که بالا و پایین سنگ توالت شما از جمله پایه آن کاملا تمیز شده است .  با یک پارچه و یا حوله کاغذی برای تمیز کردن استفاده کنید.

۷- تمیز کردن دسته ی توالت

چون هر زمانی که شما از توالت استفاده می کنید دسته را لمس می کنید بنابراین دسته باید به طور جدی تمیز شود.

WWW.DAVSTONE.IR